صفحه نخست پرسش و پاسخ پشتیبانی درباره ما تماس با ما
0939-560-9555 | 0911-913-5905

امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

به وب سایت یک وی پی خوش آمدید

علاوه بر سهولت در فروش، آمار و اطلاعات فروش با جزیئات کامل در پنل شما نمایش داده خواهد شد

تست خرید از فروشگاه یک وی پی

بهترین رنگ برای متن و زمینه وب سایت کدام است؟

برای انتخاب بهترین رنگ برای متن و زمینه وب سایت باید به کنتراست و تضاد رنگ ها توجه کرد. در نهایت باید رنگی برای متن و زمینه و سایر المان های وب سایت انتهاب شود که خوانایی متن و نوشته ها آسان باشد. با ما همراه باشید

برای شروع طراحی هر وب سایت یکی از اولین و مهم ترین اقدامات، انتخاب رنگ برای متن و زمینه هاست. در صورتی که رنگ ها مناسبی با توجه به مخاطبان و نوع وب سایت و توجه به مقوله خوانایی انتخاب نشوند، در نهایت منجر به یک طراحی ناقص و ناکارآمد خواهد شد.

یکی از ساده ترین نکاتی که باید در طراحی وب سایت رعایت شود، انتخاب رنگ متن و زمینه آن می باشد. بسیاری از وب سایت های مهم و معروف متن های سیاه و طیف از رنگ های خاکستری تیره را در زمینه سفید و خاکستری کم رنگ انتخاب می کنند.

در حالت عادی به علت اینکه ممکن هست نور سفید خالص  ( fff# ) به علت نور زیاد باعث آزار چشم شود ،با انتخاب رنگ های خاکستری متمایل به سفید می توان از شدت نور صفحه نمایش کم کرد.

برخی از وب سایت ها از رنگ زمینه سیاه با رنگ متن روشن و سفید استفاده می کنند که به علت اینکه خوانایی کمتری دارند برای وب سایت های خبری و یا مقالات به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بیشتر در وب سایت های عکس و فیلم، به علت نمایش بهتر تصاویر و فیلم ها از رنگ زمینه سیاه استفاده می شود.

 

انتخاب رنگ متن و زمینه وب سایت، نقش مهمی در خوانا بودن ( Readability  ) متن و راحت خواندن توسط بازدیدکننده را دارد و  خواندن متن را آسان می کند.

 

 

color contrast
color contrast

انتخاب رنگ برای لینک ها و خصوصیت لینک ها هم می تواند به تفکیک بهتر لینک ها از متن کمک کند و بازدیدکننده بهتر لینک ها را در صفحه پیدا و در وب سایت، در صفحات مختلف وب سایت منتقل شود.

 

 

 

color pallet
color pallet

 

نمونه ایی از بهترین کنتراست رنگ ها که در ادامه می بینیم. با اینکه متن و اندازه کادر یکسان هستندT می توانیم اثر رنگ ها را بهتر متوجه شویم :

نمونه 1 ترکیب رنگ ها
نمونه ۱ ترکیب رنگ ها

 

نمونه 2 ترکیب رنگ ها
نمونه ۲ ترکیب رنگ ها

 

نمونه 3 ترکیب رنگ ها
نمونه ۳ ترکیب رنگ ها
-
شما اولین نفری هستید که در این مورد دیدگاهی بیان می کنید ارسال دیدگاه

کدها
کلمات کلیدی
تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت یک وی پی محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved 1wp.ir 2010-2017.