یک وی پی

دانلود پوسته و پلاگین وردپرس

راه اندازی فروشگاه آنلاین فایل
برای جستجو، کلمه کلیدی را وارد کنید
صفحه نخست وردپرس سئو بازاریابی کتابخونه گوناگون پرسش و پاسخ پشتیبانی درباره ما تماس با ما
اثر-pogo-sticking

درباره اثر pogo-sticking و تاثیر آن در سئو

0
موضوع : سئو
منظور از اثر Pogo-Sticking این هست که کاربر پس از ورود به سایت از طریق کلیک بر روی نتایج جستجوی گوگل، فورا روی دکمه بک کلیک کرده و روی نتیجه دیگری از لیست جستجو گوگل کلیک می کنند

همه ما با توجه استراتژی های تولید محتوا و همینطور مباحث سئو، سعی می کنیم مطالب و پست های سایت وردپرسی خود را استفاده از انواع پلاگین های سئو از هر لحاظ برای موتورهای جستجو و البته مهم ترین موتور جستجو یعنی گوگل بهینه باشد. اما ممکن هست با وجود رعایت تمام موارد بالا نتیجه به دست آمده دور از انتظار و حتی نا امید کننده باشد. برای اینکه عامل دیگری به نام عامل کاربر انسانی هم وجود دارد که ممکن هست رتبه و جایگاه سایت را در نتایج جستجو تغییر دهد.

اثر pogo-sticking در نتایج جستجو
اثر pogo-sticking در نتایج جستجو

 

درباره اثر pogo-sticking کمی بیشتر بدانیم

موتورهای جستجو و گوگل همیشه ترجیح می دهند که کاربران در اولین تلاش جستجوی خود به چیزی که به دنبالش هستند برسند؛ بنابراین وقتی اولین نتایج جستجو در لیست نتایج نتواند جوابگوی کاربران باشد، به مرور به جایگاه های پایین تر رفته و جای خود را به نتایج با رتبه های پایین تر می دهد.

منظور از اثر Pogo-Sticking این هست  که کاربر پس از ورود به سایت از طریق کلیک بر روی نتایج جستجوی گوگل، فورا روی دکمه بک کلیک کرده و روی نتیجه دیگری از لیست جستجو گوگل کلیک می کنند.

Pogo-Sticking نشانه خوبی برای گوگل نیست.  اگر میزان زیادی از کاربران پس از کلیک بر روی یک سایت و بازگشت دوباره به نتایج جستجوی آن عبارت سرچ شده،  گزینه دیگری را انتخاب کنند، نشان دهنده کیفیت پایین صفحه سایت از نظر گوگل هست و مطمئنا به مرور شاهد پایین رفتن در لیست نتایج جستجو خواهیم بود.

pogo sticking تاثیر
pogo sticking تاثیر

 

فرق بین Pogo-Sticking و bounce rate چیست؟

بانس ریت بالا همیشه بد نیست. این مسئله بدین معنی‌است که کاربر پس از مطالعه یک صفحه وارد صفحه دیگری نشده است و از سایت خارج شده است یا اینکه کاربر بعد از گرفتن پاسخ خود در آن صفحه ممکن است آن صفحه را بوکمارک نیز کند تا بعدا به آن سری بزند. اما در هر صورت این بازدید به عنوان بانس ریت محسوب می شود.

Pogo-Sticking به حالتی است که کاربر پس از ورود به یک صفحه فورا به نتایج جستجو بر می گردد تا نتیجه جستجوی دیگه ایی رو امتحان کند. از نظر گوگل این حالت به معنی عدم رضایت کاربر از نتیجه نمایش داده شده تعبیر می شود و تاثیر منفی بر روی رتبه ی سایت دارد.

 

آیا وب سایت من هم دارای مشکل Pogo-Sticking  هست؟

مطالب ناقص و کوتاه حتما باعث خروج سریع کاربر و بازگشت به صفحه نتایج گوگل می شود. همینطور طراحی نامناسب صفحات داخلی به خصوص اندازه و رنگ فونت ممکن هست کاربر را به شدت و با سرعت بیشتر از سایت فراری دهد.

اگر  bounce rate سایت زیاد هست باید به داشتن این مشکل حساس شد و شک کرد.

در نهایت این کاربر سایت خواهد بود که مفید بودن مطالب سایت را تایید خواهند کرد و به این وسیله به شما کمک خواهند کرد که رتبه و جایگاه خود را در لیست جستجو حفظ کرده و بازدید و ترافیک خوبی داشته باشید.

 

شما اولین نفری هستید که در این مورد دیدگاهی بیان می کنید ارسال دیدگاه

تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت یک وی پی محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved 1wp.ir 2010-2018.