یک وی پی

طراحی قالب های اختصاصی وردپرس

شبکه هاي اجتماعي
با ما تماس بگیرید
براي جستجو، عبارت مورد نظر خود را وارد کنيد

به وب سایت یک وی پی خوش آمدید...!!! امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶
برای دانلود، رسید دیجیتال خود را وارد کنید
عناوین مطالب آینده
«تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»

امن‌ترین جاده‌ دنیا کجاست؟

۰

در هر ۳۰ ثانیه یک نفر در جاده‌های سراسر جهان جان می‌بازد و در هر ۳۰ ثانیه علاوه بر جان باختن یک نفر حداقل ۲۰ نفر نیز زخمی می‌شوند. طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی، عابران پیاده و راننده‌ها در جاده‌های کشورهای فقیر بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. حدود ۷۵۲ نفر عابر پیاده و ۷۸۶ راننده و سرنشین روزانه در تصادفات جاده‌ای سراسر جهان چشم از جهان فرومی‌بندند.
کشورهای کمتر توسعه یافته تلفات جاده‌ای بالاتری دارند که بخش اعظم این تلفات به خاطر زیرساخت‌های ضعیف، استانداردهای ایمنی پایین برای خودروها و قوانین رانندگی ناکافی می‌باشد. ارزان‌ترین خودروهای فروخته شده در کشورهای جهان اول نیز بسیار ایمن‌تر از خودروهایی هستند که در کشورهای درحال‌توسعه فروخته می‌شوند زیرا استانداردهای ایمنی کشورهای مترقی بسیار بالاست.

در این لیست ۱۰ کشور ایمن برای رانندگی را بر پایه‌ی گزارش سازمان بهداشت جهانی معرفی کرده‌ایم.

  1. نروژ

atlantic-ocean-road
نروژ با نرخ ۳٫۸ مرگ به ازای ۱۰۰ هزار نفر در رتبه‌ی دهم این لیست قرار دارد. مطابق تخمین‌های سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۵ در کل ۱۹۲ نفر در راه‌های نروژ فوت کرده‌اند. WHO به قوانین ناکافی درباره‌ی کلاه ایمنی نیز اشاره کرده است.

  1. اسپانیا

spain-roads
با آمار ۳٫۷ مرگ برای ۱۰۰ هزار نفر اسپانیا رتبه‌ی نهم را دارد. WHO تخمین می‌زند در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۷۳۰ نفر در سوانح جاده‌ای اسپانیا از بین رفته‌اند. مطابقه این نوشته قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی در اسپانیا کافی نیستند.

  1. سنگاپور

STB-Singapore
نرخ مرگ برای ۱۰۰ هزار نفر در سنگاپور ۳٫۶ بوده است. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۹۷ نفر در جاده‌های این کشور جان باخته‌اند. WHO اظهار می دارد که قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی، سرعت و صندلی کودک کافی نیست.

  1. مالدیو/دانمارک

denmark-roads
در جایگاه هفتم ایمن‌ترین جاده‌های کشورها برای رانندگی، نام دو کشور مالدیو و دانمارک با نرخ ۳٫۵ کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت قرار می‌گیرد. تلفات جاده‌ای دانمارک در سال ۲۰۱۵ تنها ۱۹۶نفر بوده است.

  1. هلند

netherlands
با میزان ۳٫۴ مرگ برای ۱۰۰ هزار نفر هلند در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۵۷۴ نفر در تصادفات جاده‌ای این کشور چشم از جهان فروبسته‌اند.

  1. سوئیس

mountainroad-switz
نرخ مرگ برای ۱۰۰ هزار نفر در سوئیس ۳٫۳ و تعداد کل کشته‌های جاده‌ای این کشور ۲۶۹ نفر بوده است.

  1. سان مارینو

christmas-lights-san-marino
ایالت کوچک سان مارینو که در ایتالیا واقع شده تنها ۳٫۲ مرگ به ازای ۱۰۰ هزار نفر را داشته است. تنها یک مورد فوت در سوانح جاده‌ای سال ۲۰۱۵ گزارش شده است.

  1. انگلستان/کریباتی

united-kingdom
رده‌ی سوم ایمن‌تر جاده‌های جهان به دو کشور می‌رسد. کشور قابل‌توجه‌تر انگلستان با نرخ مرگ ۲٫۹ به ازای ۱۰۰ هزار نفر است. در سال ۲۰۱۵ تعداد ۱۸۲۷ فوتی در جاده‌های این کشور گزارش شده است؛ اما جزیره‌ی کریباتی نیز همان نرخ مرگ ۲٫۹ را داشته اما تنها ۳ نفر کشته در جاده‌های این کشور ثبت شده است.

  1. سوئد

swedish
سوئد دومین کشوری است که امن‌ترین جاده‌های دنیا را با نرخ مرگ ۲٫۸ به ازای ۱۰۰ هزار نفر دارد. در سال گذشته تنها ۲۷۲ نفر در جاده‌های این کشور کشته شده‌اند. طبق گفته‌های سازمان جهانی بهداشت این میزان کشته به خاطر قوانین سخت‌گیرانه رانندگی در حالت مستی و استانداردهای بالای ایمنی خودروهاست.

  1. میکرونزی

micronesia
ایالات فدرال میکرونزی کشوری در اقیانوس آرام بوده و با نرخ کشته‌ی ۱٫۹ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر ایمن‌ترین جاده‌های جهان را دارد. در سال ۲۰۱۵ تنها ۲ نفر در جاده‌های این کشور کشته شده‌اند. البته نسبت تعداد خودرو به جمعیت نیز در این کشور بسیار پایین است.

برای درک بهتر تفاوت‌های استانداردهای ایمنی خودروها می‌توان تست‌های صورت گرفته در ایالات متحده و مکزیک را مثال زد. در مکزیک استانداردهای بالایی برای ایمنی خودروها وجود نداشته و اکثر خودروهایی که در آمریکا و اروپا باید با حداکثر تجهیزات ایمنی عرضه شوند در مکزیک فاقد این تجهیزات هستند.

چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۷ | ۰۳:۰۳ ق.ظ
خودرو
شما اولین نفری هستید که در این مورد دیدگاهی بیان می کنید ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط